Dieta ketogeniczna – zasady jej stosowania

Dieta ketogeniczna jest dietą nisko węglowodanową, koncentruje się na spożycie tłuszczów naturalnych oraz spożycie białka odpowiednie w celu osiągnięcia stanu ketozy optymalnie (powstawanie ciał ketonowych). Większość w typowej diecie zachodniej ludzi spożywa się 45-65% kalorii węglowodanów, ograniczenia w swojej diecie węglowodanów od 2 do 5% łącznych kalorii. W tym wpisie poznasz zasady diety ketogenicznej.

Wiele jest, uważam, że jest to dieta „bogata w białko”, to jest fałszywe, dieta ketogeniczna jest wysokotłuszczowa o umiarkowanym spożyciu białek i ograniczenie węglowodanów. Typowy posiłek ketogeniczny zawiera niektóre białka z naturalnych produktów spożywczych na tłuszczu (masło, olej kokosowy, olej z oliwek, słonina, krem) i niektóre zielone warzywa liściaste.

piramida żywienia i zasady diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna – zasady

Glukoza jest najprostszą cząsteczką konwersji i zużycia jako energii dla organizmu. Ta cząsteczka zostanie wybrana przez Twoje ciało dla wszystkich innych opcji. Insulina jest hormonem, który jest produkowany do metabolizowania glukozy we krwi.

Glukoza jest używany jako główne źródło energii, tłuszcze nie są zajęte, organizm zapisuje je jako zbiornik. Gdy żywność o wysokim poziomie węglowodanów są trawione, twoje ciało, aby korzystać z jego energii zamienia je na stężenie cukru (glukozy) we krwi. Im więcej węglowodanów jesz, tym bardziej wzrasta stężenie glukozy we krwi. Dotyczy to szczególnie diabetyków, muszą oni jak najwięcej wiedzieć, że nadmiar glukozy we krwi jest toksyczny dla organizmu.

Korzyści  z diety ketogenicznej

Dieta, która wytwarza ketony, niskiej zawartości węglowodanów, wysoko z naturalnych tłuszczów jest niesamowicie przydatna, aby schudnąć. Powoduje to opóźnienie przyswajania tłuszczów, pomaga leczyć zapalenie błony śluzowej żołądka, obniżenie trójglicerydów, leczeniu stłuszczenia wątroby.

  1. Ta dieta może mieć wiele więcej korzyści niż to, co powszechnie uważa się. Przeciwutleniające i przeciwzapalne moce ketozy jest bardzo silnym. W rzeczywistości to obecnie w badaniu stosowanie ketozy w leczeniu wielu nieprawidłowości metabolicznych. Ma doskonałe wyniki u osób z chorobami metabolicznymi (np. cukrzyca) został doskonały wynik w kontroli tych chorób.
  2. Jest używany doświadczalnie dla ewentualnego leczenia niektórych rodzajów raka i profilaktyki choroby Alzheimera.
  3. Ta dieta nie jest nowy odkryciem, w 1921 był używany w leczeniu opornej na leczenie padaczki u dzieci z prawie 60% skutecznością.

Dieta ektogeniczna a odchudzanie (podstawowe zasady)

To jest najlepsze w tej diecie, aby schudnąć. Kiedy Twoje ciało żywi glukozy jest w zaniżonym metabolizm i utrzymuje tłuszcz jako rezerwa energii (aby nie stracić na wadze). To jest doskonałe dla zdrowia, a także to jest najlepsza dieta do poprawy zdrowia (każdy organizm jest inny). W „normalnych” metaboliczne stanie jeśli Twoje ciało zajmuje energii:

  1. Najpierw użyj glukozy w krwi jako źródła energii.
  2. Jeśli nie znajdzie glukozy konwertuje glikogen z wątroby w glukozę
  3. Jeśli nie znajdzie glikogenu wykorzysta jako źródła energii mięśnie i tłuszcz (będąc tłuszczu w ostateczności)

W ketozy tłuszcz jest pierwszym wyborem! Konkuruje w mięśni i tłuszczu jako źródło energii, po raz pierwszy w ketozy tłuszczu jest używany jako źródło energii. Dlatego jest to najlepsze diety, aby stracić tłuszcz i zachować jak najwięcej mięśni (wielu kulturystów używa tej diety do budowy mięśni).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *